Vse informacije o izvajanju Evropske kohezijske politike 2014-2020 v Republiki Sloveniji najdete na spletni strani www.eu-skladi.si.

V torek, 21. 6., se je skozi Volče in po stranskih poteh vila kolona otrok. Radovednost vaščanov smo hitro potešili z odgovorom, da se otroci in vzgojiteljice iz vrtca

odpravljamo na pravi planinski pohod. Šolsko leto je seveda potrebno zaključiti v stilu. In če se človek celo leto trudi za dosego cilja, mu ga zagotovo na koncu uspe doseči.

Tako smo se od najmlajših do najstarejših podali na krožni pohod. Pot nas je peljala po vasi, kjer smo z veseljem pozdravljali turiste in vaščane, ki so se čudili gruči malih otrok. »Joj, kako ste lepi in pridni!« …seveda velja tudi za vzgojiteljice, si

me prav potiho rečemo 😊. Otroci pa že vedo, da to pomeni, da so vztrajni korenjaki, ki znajo lepo pozdraviti in se ljudem nasmejati. Po varnem prehodu čez prometno cesto, pot nadaljujemo proti smetišču. Sonce nam je bilo zelo naklonjeno, saj se nam je skrilo za oblake, da nam sončni žarki niso preveč nagajali. Mimo nasada jablan, kmalu pridemo do najstrmejšega dela poti. Takrat smo napeli vse m

oči in ga seveda premagali sami, brez pomoči. Ja, vztrajni aktivni sprehodi čez leto res niso bili zaman. Na vrhu smo se v senci velikega oreha okrepčali z vodo in jabolki. Do vrtca ni več daleč. Senca dreves nas lepo hladi in tako se ne preveč utrujeni, mimo rdečih gozdnih jagod, rezgetajočih konjev in žuborečega potoka vrnemo v zavetje cvetočih lip na igrišču vrtca. Še je ostalo nekaj moči za igro na igralih in v peskovniku. Skupni pohod lahko tako obkljukamo z veliko rdečo kljukico. Bravo otroci!

Vzgojiteljice

Zapri