Zimski dremež

Po Volčah se je že od decembra sprehajal velikanski želvak in si iskal prostor

kjer bi lahko v miru prespal zimo.

Med iskanjem primernega bivališča se mu je pripetilo veliko zanimivih stvari.

V četrtek, 26. 1. 2023, se je naselil v telovadnico podružnične šole v Volčah in mi smo ga zasačili pri dejanju.

Starši otrok, ki obiskujejo vrtec v Volčah, so že za decembrsko srečanje pripravili igrico po pravljici Zimski dremež (K. Hudson). Ker pa nam jo je takrat zagodla bolezen, smo srečanje prestavili na zadnje dni v januarju.

Večnamenski prostor v podružnični šoli v Volčah se je hitro napolnil. Otroci, starši, babice, dedki, tete, strici, vsi so se dodobra nasmejali zabavnim prigodam želvaka ter z navdušenjem spremljali nagajive nastopajoče živali. Srečanje je bilo prijetno in zaznamovano z nasmejanimi izrazi gledalcev ter zadovoljnimi občutki nastopajočih staršev.

Najlepše se zahvaljujemo staršem, ki so bili pripravljeni svoje igralske sposobnosti deliti z nami. V veselje nam je bilo sodelovati na popoldanskih vajah. Seveda pa se že sedaj veselimo morebitne nove igrice.

Vzgojiteljice Nada, Vanesa, Sabina in Mateja