Vse informacije o izvajanju Evropske kohezijske politike 2014-2020 v Republiki Sloveniji najdete na spletni strani www.eu-skladi.si.

Jabolko rdeče Hej!

Kje si zrastlo, mi povej?

Tam na jablani košati,

me je božal sonček zlati.

Zdaj sem tu-poglej,

brž umij me in pojej.

Otroci v vrtcu imajo večkrat za sadno malic jabolka, ki jih zelo radi jedo. Pogovarjali smo se, kako dobra in zdrava so za nas. Skoraj ves mesec oktober je tema o jabolkih zaznamovala naše dejavnosti. Na sprehodih po Tolminu smo z otroki opazovali jablane in jabolka, ki so visela na njih. Prebrali smo pravljico  Anje Štefan »Jabolko« in poslušali kamišibaj. Skupaj s kuharico Nevenko Iaria smo posušili jabolčne krhlje. Jabolka smo likovno ustvarjali na različne načine, jih risali v zdrob in na papir. Spoznavali smo rdečo barvo. V telovadnici smo plezali po lestvi in nabirali jabolka v košare. Prepevali smo pesmice in se zabavali. Jabolka smo zaznavali z vsemi čutili.

Meta in Nataša.

Zapri