Otroci iz tolminskega vrtca so tudi letos za časa pusta prišli v vrtec našemljeni v čudovite živali, super junake, gasilce … A danes so dan preživeli kar z Lego možičkom in kockami! V Tolminu smo se po jutranji malici odpravili na sprehod po mestu. Najprej smo se odpravili do glavnega križišča, kjer smo rajali skupaj z maškarami iz VDC Tolmin ter starejšimi učenci iz OŠ Tolmin. Nato nas je pot popeljala mimo Občine do parka.

Pri parku so se mlajše maškare lačne in utrujene odpravile proti vrtecu, starejši pa smo pot nadaljevali proti domu upokojencev. Starejši občani so se nas zelo razveselili, zapeli smo jim pustno himno, nato pa se počasi vrnili v vrtec. Med sprehodom smo se srečali tudi z vrtčevskimi maškarami, ki so na podružnici v šolskem centru.

Tudi na podružnicah v Volčah in na Volarjih so maškare rajale, nato pa se odpravile po vasi. Obiskale so nekaj hiš, se predstavile mimoidočim, ob tem pa nabrale nekaj sladkih dobrot, ki so po kosilo zelo teknile. Vsi smo se imeli zelo lepo in prepričani smo, da bo zima kaj kmalu pospravila svoje kovčke in se umaknila prihajajoči pomladi.