Cicibani planinci iz vrtca Most na Soči so nas povabili na zaključni pohod v tem šolskem letu. Z avtobusom smo se odpeljali na Slap ob Idrijci. Zbrali smo se na igrišču, kjer sta nas pozdravili in nagovorili predsednica PD Tolmin Milena Brešan in predsednica mladinskega odseka Majda Pagon. Za uvod se nam je predstavil jamar Zdenko Rejec. Pokazal nam je jamarsko opremo in demonstriral vzpenjanje in spust po jamarski vrvi. Pot smo nadaljevali po Kosmačevi učni poti. Med potjo smo opazovali rastline, drevesa, reko Idrijco in potočke. Ko smo prispeli do Kosmačeve domačije nas je tam že čakala kustosinja Karla Kofol. Pokazala nam je pisateljevo hišo in predstavila življenje nekoč. Pred hišo pa nas je s harmoniko zabaval harmonikaš Bogdan Kosmač. Pred odhodom domov pa smo ugotovili, da na klopi sedita dva nahrbtnika brez lastnika. »Le kaj se skriva v njih«, smo se spraševali. Presenečenje? »Jaaa«. Otroci so za spomin prejeli planinsko majico. Vsi polni vtisov smo se odpravili do Slapa kjer so nas že čakali starši.